Directorii de 10 ai instituțiilor publice din subordinea Consiliului Județean
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/06/26/57412/897719e78296e2d07cb83990206500325.jpg)
Directorii principalelor instituții publice din subordinea Consiliului Județean au obținut media 10 la evaluarea anuală a managementului. Este vorba de Emil Constantin Ursu-directorul Muzeului Național al Bucovinei, Gabriel Cărăbuș-directorul Bibliotecii Bucovinei ”I.G. Sbiera” și Sorin Filip-directorul Centrului Cultural Bucovina. Rezultatele evaluării anuale a managementului acestor instituții vor fi aprobate în ședința deliberativului județean de joi, 30 mai.