Două tinere de 21 și 22 de ani rănite după ce mașina în care se aflau a fost implicată într-un accident la Fălticeni
![](https://img.svnews.ro/foto/2022/12/26/324057/ddb594260e46a72830ad8a78906500325.jpg)
La data de 26 decembrie în jurul orei 19:25, un tânăr de 20 ani din Bogdănești, în timp ce conducea autoturismul pe strada Sucevei din Fălticeni, a intrat în coliziune cu un autoturism staționat la volanul căruia se afla un bărbat de 21 ani.
În urma coliziunii a rezultat avarierea celor două vehicule și vătămarea corporală ușoară a două pasagere de 21 și 22 ani din autoturismul condus de tânărul de 20 ani.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ”vătămare corporală din culpă”.