Etapa a IV-a a seriei I a Ligii a III-a a fost una cu noroc pentru FC Pojorâta, echipa pregătită de Dănuț Mândrilă reușind să câștige primul ei meci în deplasare. Gruparea din Pojorâta s-a impus cu 2-0 pe terenul celor de la Ceahlăul II Piatra Neamț.

Oaspetii s-au acomodat repede la suprafata sintetica de sub Pietricica și au reușit să puncteze prin Nemeș, care a înscris cu un șut din interiorul careului. FC Pojorâta și-au dublat avantajul în minutul 39, când Prundean a finalizat cu capul o minge centrată de Cherariu, stabilind scorul pauzei la un sec 0-2.

După pauză nu s-a mai întâmplat nimic notabil pe tabela de marcaj și FC Pojorâta și-a trecut în cont toate cele trei puncte puse în joc.

FC Bucovina Pojorâta: Axinte – Dodan, Neagoe, Prundean, Fortuna, Tivodari, Cherariu, Nemeș, Ioniță, Lazăr, Beleca. Au mai intrat: Iftimie, Stroia, Ilie și Donose.