Florin Cristescu va încerca să-l convingă pe Dorin Goian să revină la Foresta Suceava
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/03/23/89440/b879363bec407a2cc55cdbabd06500325.jpg)
Proaspătul consilierul local PSD Florin Cristescu, fost căpitan al fostei divizionare „A” CSM Suceava a declarat că îi pare rău de faptul că Dorin Goian a renunțat la conducerea Forestei. El a adăugat că va încerca să-l convingă pe fostul internațional să revină lîngă echipa. Dorin Goian a demisionat în ianuarie din funcția de președinte executiv al grupării de fotbal de liga a II-a, din cauza problemelor financiare existente la club. Pe de altă parte, Florin Cristescu a spus că pentru performanță în sport este necesară dezvoltarea infrastructurii, care la ora actuală lasă de dorit la nivelul Sucevei. El a precizat că, în calitate de consilier local, se va implica în rezolvarea acestei probleme.