Fonduri europene pentru izolarea termică a trei școli speciale
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/01/26/86422/0683647dd855bda3f66f5097606500325.jpg)
Consiliul Județean Suceava vrea să atragă fonduri europene pentru izolarea termică a unităților de învățămînt special din Fălticeni, Rădăuți și Suceava. Președintele Consiliului Județean, Gheorghe Flutur, a afirmat că proiectele au fost depuse deja la Agenția de Dezvoltare Regională Nord-Est, în cadrul Programului Operațional Regional 2014-2020. El a adăugat că CJ a înregistrat la ADR Nord-Est și proiectul comun cu CJ Iași pentru modernizarea drumurilor care fac legătura între cele două județe.