Foresta Suceava vrea să treacă şi „examenul” cu Academica Clinceni
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/09/20/80167/921489ef01181e49e05ed4e8306500325.jpg)
Foresta Suceava a acumulat şase victorii consecutive, cinci în campionat şi una în Cupa României, sub conducerea antrenorului Cristi Popovici. Este adevărat că a avut şi şansă în două dintre ele, dar norocul face parte din joc.
Sucevenii speră ca „bafta” să-i ţină şi în disputa din runda a VIII-a când vor evolua pe terenul celor de la Academica Clinceni. Meciul se va disputa miercuri de la ora 13.00 şi va fi televizat de Digi Sport.
Gazdele vin după o înfrângere fără drept apel la Juventus Bucureşti şi vor să facă „viaţa grea” Forestei Suceava. La gruparea din Clinceni este antrenor suceveanul Mugur Bolohan, printre jucători numărându-se şi fostul golgheter al Bucovinei Pojorâta, Marius Coman.