Foresta Suceava a început în forță amicalul cu Aerostar Bacău, atacantul Chika Odoh descizând scorul chiar în minutul 8, pentru ca Netbai să dubleze avantajul pe tabela de marcaj două minute mai târziu. Tănasă a punctate apoi de două ori în minutele 14 și 15, iar gruparea suceveană avea un avantaj de patru goluri după doar un sfert de oră din joc.

Băcăuanii au redus din diferență în minutul 17.

Pe finalul primei reprize, Hagiu a intrat în locul lui Tănasă, ieșit accidentat. Scorul pauzei a fost stabilit la ultima fază a primei reprize, când cei de la Aerostar Bacău au redus diferența la două goluri.

Dorin Goian a schimbat echipa în minutul 70, băcăuanii stabilind scorul final al disputei, Foresta Suceava – Aerostar Bacău 4-3, în minutul 83.

Foresta Suceava a început meciul cu echipa din Bacău în următoarea alcătuire: Niga – Grosu, Cimbru, Makongo, Nițu, Samson, Ilie, Netbai, Căinari, Tănasă, Chika.

În ultima parte a jocului Foresta juca cu: Cuciureanu – Serediuc, Cană, Botezatu, Filip, David, Mihalciuc, Codău, Nechita, Hagiu, Martin.