Runda a II-a a seriei I a Ligii a III-a de fotbal a programat pentru Bucovina Rădăuți disputa din deplasare de pe terenul celor de la KSE Târgu Secuiesc. Cu un moral foarte bun după succesul din campionat din prima rundă cu CSM Roman și victoria din Cupa României cu Foresta Suceava, gruparea pregătită de Dorin Goian și Daniel Bălan și-a pus mari speranțe în jocul cu covăsnenii. Din păcate, rădăuțenii au cedat în repriza secundă și au pierdut cu 0-3.
Primul gol marcat de formația gazdă din Covasna fost în urma unui penalty dubios. La 1-0 pentru KSE Târgu Secuiesc, Bucovina Rădăuți s-a ”tăiat” și a mai încasat două goluri până la fluierul final.
KSE Târgu Secuiesc- Bucovina Rădăuți 3-0
Au marcat: Joszef Gazde din penalty în minutul 65, Botomd Veress în minutul 69 și Robert Burtuly în minutul 87.