Ieri, atmosferă pe stadionul ”Areni” a fost destul de calmă, din cauza faptului că meciul amânat din cadrul etapei a II-a a play-off-ului seriei I a Ligii a III-a de fotbal dintre Foresta Suceava și Bucovina Rădăuți s-a jucat de la ora 13.00. Partida a fost echilibrată, așa cum au fost duelurile dintre formațiile sucevene de-a lungul anilor și s-a încheiat cu scorul de 1-0 în favoarea gazdelor.

Pe un gazon mai mult decât rezonabil după ninsorile căzute, față în față s-au aflat două echipe care se nu aveau mare secrete una față de alta, dacă ne gândim la faptul că Dorin Goian a fost antrenorul oaspeților, la fel cum Marius Lup a pregătit sucevenii. În aceste condiții, a rezultat un joc aprig disputat, de luptă, în care orice greșeală în defensivă era decisivă.

Mai ”montați” decât adversarii lor, sucevenii au dominat clar prima repriză în care au avut mai multe oportunități de a marca. La una dintre ele s-au ”aliniat astrele” și Filip a găsit plasa porții rădăuțene.

Așa cum era de anticipat, pe un teren destul de greu după intemperiile din ultima săptămână, a fost destul de greu de revenit și construit, deși Bucovina Rădăuți a dominat repriza secundă. Au fost emoții, dar până la final nu s-a mai întâmplat nimic și Foresta Suceava a trecut de Bucovina Rădăuți cu 1-0.

În urma acestui rezultat, Foresta Suceava s-a distanâat în fruntea calasamentului.

Programul rămas echipei Foresta Suceava în play-off-ul Ligii a III-a se prezintă astfel: