Întrecerile din seriile a II-a și a III-a s-au odată cu disputarea partidelor din runda a XIV-a a Ligii a V-a. Academica Gălănești și Dorna Vatra Dornei au câștigat cele două campionate fără prea multe emoții, urmând să participe la play-off-ul în trei pentru promovarea în Liga a IV-a, unde va participa și campioana Seriei I, care se va alege în acest week-end dintre Sporting Poieni Solca și Bucovina Dărmănești. Între cele două formații este o diferență de un singur punct înaintea ultimei runde, în care Sporting Poieni Solca va primi vizita celor de la Sporting Siminicea, iar Bucovina Dărmănești va juca tot pe teren propriu, cu Viitorul Forăști.

Seria I – Rezultatele etapei a XVII-a:
Viitorul Negostina – Sporting Poieni Solca 2-1
Viitorul Forăști – Voința Zvoriștea 3-1
Viitorul Vadu Moldovei – Bucovina Dărmănești 2-3
Sporting Siminicea – Voința Hănțești 0-2
Sporting Voința Bunești – Viitorul Adâncata 3-0
Formația din Adâncata s-a retras din campionat și va pierde meciurile pe care le mai are de disputat cu scorul de 3-0, la „masa verde”.

Clasament – Seria I
1. Sporting Poieni Solca 17 13 2 2 52-12 41p
2. Bucovina Dărmănești 17 13 1 3 43-18 40p
3. Viitorul Negostina 17 9 5 3 35-23 32p
4. Sporting Voința Bunești 17 8 2 7 22-36 26p
5. Voința Zvoriștea 17 8 1 8 44-31 25p
6. Viitorul Vadu Moldovei 17 6 2 9 29-31 20p
7. Voința Hănțești 17 5 3 9 30-32 18p
8. Sporting Siminicea 17 5 2 10 26-52 17p
9. Viitorul Forăști 17 4 3 10 21-44 15p
10. Viitorul Adâncata 17 3 1 13 21-44 10p

Seria a II-a – Rezultatele etapei a XIV-a:
Releul Mihoveni Șcheia – Juniorul Salcea 2-1
AS Marginea – Viitorul Stroiești 3-0
Polul Nord Brodina – Viitorul Verești 3-0
Academica Gălănești – Arena Bosanci 3-0
Formațiile Arena Bosanci și Viitorul Verești s-au retras din campionat și vor pierde meciurile pe care le mai au de disputat cu scorul de 3-0, la „masa verde”.

Clasament – Seria a II-a
1. Academica Gălănești 14 12 2 0 57-10 38p
2. Juniorul Salcea 14 10 1 3 42-12 31p
3. Releul Mihoveni Șcheia 14 8 1 5 43-26 25p
4. AS Marginea 14 8 1 5 38-35 25p
5. Viitorul Stroiești 14 5 3 6 26-34 18p
6. Polul Nord Brodina 14 5 1 8 31-42 16p
7. Viitorul Verești 13 1 1 11 7-47 4p
8. Arena Bosanci 13 1 0 12 8-46 3p

Seria a III-a – Rezultatele etapei a XIV-a:
Foresta Suceava – Vânătorul Dorna Candrenilor 3-0
Dorna Vatra Dornei – Bradul Vama 10-1
Avântul Frasin – Larix Dornișoara 1-1
Minerul Iacobeni – Forestierul Frumosu 3-1

Clasament Seria a III-a
1. Dorna Vatra Dornei 14 10 0 4 45-19 30p
2. Minerul Iacobeni 14 6 5 3 24-18 23p
3. Foresta Suceava 14 5 6 3 35-20 21p
4. Avântul Frasin 14 5 5 4 18-14 20p
5. Vânătorul Dorna Candrenilor 14 4 6 4 24-26 18p
6. Forestierul Frumosu 14 5 3 6 33-37 18p
7. Bradul Vama 14 3 4 7 17-40 13p
8. Larix Dornișoara 14 1 5 8 27-49 8p

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Sport
SAV-COM Suceava
E.ON - Luna aceasta, factura electronica iti poate aduce premii in fiecare zi
Jidvei - vinuri albe romanesti de calitate
Jidvei - vinuri albe romanesti de calitate
A.I.T.I. Imobiliare Suceava
General Construct - Anunturi angajare
Aeroportul International Stefan cel Mare Suceava
REVINE Suceava
Hornar de Bucovina
Locuri de munca in Romania
ROMFOUR - Transport international de persoane colete - auto pe platforma
Loial Impex Suceava