Handbal masculin – juniori I. LPS Suceava, la a doua victorie în turneul semifinal
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/03/24/89461/fd8d9be4593d474dc3fd3dacb06500325.jpg)
Echipa LPS Suceava a reuşit a doua victorie la turneul semifinal de la Sfântu Gheorghe. După o primă repriză subţire, elevii profesorului Petru Brânduşe şi-au revenit şi au câştigat disputa cu CSŞ Făgăraş cu 31-24 (12-14).
„Prima repriză am ratat foarte mult şi am fost incomodaţi de stilul de joc al adversarilor noştri. În partea secundă am stabilit o tactică adecvată pe care jucătorii noştri au respectat-o şi pe fondul căderii fizice a celor din Făgăraş am câştigat destul de lejer” a declarat profesorul Petru Brânduşe.
LPS Suceava are două victorii din tot atâtea partide, la fel ca şi CSM Bucureşti. Cele două echipe se vor confrunta în ultimul meci al turneului.