CSU din Suceava a luat prima bătaie usturătoare din acest sezon competițional în cadrul etapei a VII-a a Ligii Zimbrilor, la CSM Constanța. Elevii profesorului Petru Ghervan a făcut o primă repriză foarte slabă, mai ales pe faza de atac, ei reușind în 30 de minute să marcheze doar de nouă ori.

În partea secundă jocul s-a mai echilibrat, însă răul era deja făcut. Scorul final al partidei CSM Constanța – CSU din Suceava a fost 37-25.

Pentru handbaliștii suceveni urmează o pauză competițională de două săptămâni și jumătate, următorul joc de campionat având loc pe 22 octombrie în sala ”Dumitru Bernicu” adversară fiind CSM Focșani.

CSM CONSTANȚA – CSU SUCEAVA 37-25 (20-9)

Arbitri: Ciprian Popa / Ionuț Velișcă

CSM Constanța: Rusu, Vasile, Preda – Brasseleur 11, Ravnic 6, Drăgan 4, Nistor 4, Ilie 3, Nikolic 2, Komogorov 2, Susanu 2, Ștefan 1, Chikovani 1, Stankovic 1, Caba, Vegar.

Antrenor: George Buricea.

CSU din Suceava: Makaria, Podovei – Lupu 5, Csog 3, Kbilashvili 3, Dascălu 3, Szasz 2, Tîrzioru 2, Zarițchi 2, Loic 2, Stanciuc 2, Urdă 1, Niculaie, Radu, Vizitiu, Focșăneanu. Antrenor: Petru Ghervan.