I-au furat haina în timp ce se afla într-un club din Suceava
![](https://img.svnews.ro/foto/2014/02/09/31689/0b3f6c6e53aff5b05e110e06306500325.jpg)
În noaptea de vineri spre sâmbătă, un tânăr de 20 de ani, B.Constantin, a sunat la 112 pentru a reclama faptul că în timp ce se afla într-un club din municipiul Suceava persoane necunoscute i-au sustras haina.
Din cercetări, polițiștii au stabilit faptul că tânărul a mers la club împreună cu un prieten la club și și-au pus hainele pe spătarele unor scaune. În jurul orei 03.30, când au intenţionat să plece acasă, B.Constantin a constatat că haina sa lipsește.
Cercetările continuă sub aspectul comiterii infracțiunii de furt pentru identificarea autorilor şi recuperarea prejudiciului în valoare de 200 lei.