I-au spart parbrizul maşinii cu o bancă din lemn
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/12/29/30324/dd92b58581436a7c1526cbe2706500325.jpg)
Un tânăr în vârstă de 22 de ani din comuna Moldoviţa a sunat la poliţie în noaptea de sâmbătă spre duminică pentru a reclama faptul că parbrizul maşinii sale a fost distrus.
În urma cercetărilor polițiștii au stabilit faptul că autoturismul, care era parcat în dreptul unui bar din localitate, are parbrizul distrus în proporţie de 30 . Lângă autoturism a fost găsită o bancă din lemn, despre care proprietarul maşinii a spus că se afla pe parbriz şi pe capota maşinii.
Valoarea prejudiciului este estimată la aproximativ 2000 lei. În cauză s-a întocmit dosar penal față de autori necunoscuți, sub aspectul comiterii infracțiunii de distrugere, cercetările fiind continuate în vederea identificării autorilor și recuperarea prejudiciului.