În Suceava vor continua lucrările de extindere şi reabilitare a reţelelor de apă şi canalizare
![](https://img.svnews.ro/foto/2014/01/22/31021/03b63093569fd492be35e959c06500325.jpg)
La Suceava se vor efectua şi-n acest an lucrări de extindere şi reabilitare a reţelelor de apă şi de canalizare. Primarul Ion Lungu a declarat că astfel de investiţii vor mai fi făcute pe 36 de străzi, în special din cartierul Iţcani. El a adăugat că lucrările vor fi începute atunci cînd vremea o va permite. Lucrările de apă-canal sînt realizate cu fonduri europene prin Programul Operaţional Sectorial-Mediu.