Incendiu de proporții la două gospodării din Vicovu de Sus
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/05/17/92318/fcad0dc08e404525bf711b06b06500325.jpg)
Două gospodării din Vicovu de Sus au luat foc ieri, în jurul orei 07.00, din cauza unui cablu electric defect. Nu au fost victime. Într-una din gospodării, flăcările au distrus adăpostul de animale, depozitul de furaje și magazia, cu bunurile din interior. De asemenea, a ars acoperișul bucătăriei de vară și s-au degradat pereții și tavanul construcției. În cealaltă gospodărie, a ars astereala din lemn de la acoperișul anexelor și s-au degradat învelitoarea din tablă și tîmplăria din PVC. Pompierii au intervenit cu 6 autospeciale și au lichidat incendiul la ora 09.50. Ei au salvat două case și gospodăriile învecinate.