Infractor de 19 ani din Șcheia internat pentru doi ani la Centrul Educativ pentru Minori Târgu Ocna
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/02/07/372485/9df8c9b8cc3cec1775a1f6fa406500325.jpg)
La data de 3 februarie Poliția Municipiului Suceava s-a primit sentința penală din data de 11.01.2024, rămasă definitivă prin neapelare prin care s-a stabilit măsura a internării într-un centru educativ pe o perioadă de 2 ani pentru un tânăr de 19 ani din Șcheia. Din verificările și activitățile informativ operative efectuate a fost identificată persoana în cauză, la locuința de domiciliu fiind întocmită toată documentația necesară la sediul Secției 9 Poliție Rurală Șcheia pentru a fi transportat la Centru Educativ pentru Minori Târgu Ocna.