Jandarmii suceveni ajută o fată bolnavă de cancer
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/12/23/30160/7eb1278da767f944dc4fd976c06500325.jpg)
Jandarmii suceveni ajută financiar o fată bolnavă de cancer. Este vorba despre o fată de doi ani şi şapte luni, din Botoşani. În septembrie 2013, medicii i-au pus diagnosticul de cancer la glanda suprarenală stânga. Purtătorul de cuvînt al Jandarmeriei Suceava, maiorul Bogdan Cornaci, a anunţat că, astăzi, lucrătorii unităţii i-au oferit 3.000 de lei unui reprezentant al familiei fetei pentru cheltuieli medicale.