La Vatra Dornei se va schia pe pârtiile Veveriţa şi Parc
![](https://img.svnews.ro/foto/2013/12/13/29721/f2d11ef0c8821d903896b076d06500325.jpg)
Cele două pîrtii de schi din Vatra Dornei vor fi funcţionale, din această după-amiază. Primarul Ilie Boncheş a anunţat că pîrtiile Parc şi Veveriţa vor fi deschise la ora 17.00, în acelaşi timp cu patinoarul. Pe de altă parte, primarul de Gura Humorului, Marius Ursaciuc, a spus că pîrtia „Şoimul” şi cea pentru începători, nou construită, vor fi deschise pe 20 decembrie. El a precizat că dacă nu va ninge, vor fi puse în funcţiune tunurile de zăpadă artificială.