Lucrările la podul de la Cîrmaceni, podul de la Opalnec și drumul sondei din Vatra Moldoviței sunt în grafic (foto)
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/05/14/384836/8a46e697adfa7f942771035e506500325.jpg)
Lucrările la podul de la Cîrmaceni, podul de la Opalnec și drumul sondei din comuna Vatra Moldoviței sunt în grafic, a anunțat primarul Virgil Saghin. Primarul împreună cu viceprimarul a efectuat astăzi o vizită pe șantiere arătându-se mulțumit de ritmul lucrărilor. ”Astăzi, împreună cu viceprimarul, am vizitat câteva șantiere din comună, în special podul de la Cîrmaceni, podul de la Opalnec și drumul sondei. Vestea bună este că lucrările sunt în grafic. Suntem conștienți că se creează un disconfort, dar într-un final vom avea un drum realizat la standarde europene. Vă asigur de faptul că, numai împreună cu dumneavoastră și echipa mea, vom realiza și alte lucruri frumoase în comuna noastră”, a declarat Virgil Saghin.