Medicul Cătălina Zorescu nu mai este purtătorul de cuvânt al DSP Suceava
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/02/13/87391/49fcd52d2ad84066de12c1a0806500325.jpg)
Adjuncta Direcției de Sănătate Publică Suceava, medicul Cătălina Zorescu, a informat că a renunțat la funcția de purtător de cuvînt al instituției. Doctorița Zorescu a transmis că a solicitat schimbarea din funcție, pe 10 februarie, din motive personale. Cătălina Zorescu era și purtător de cuvînt al DSP Suceava, din toamna anului trecut, în locul bioinginerului Adrian Popescu.