O gospodărie din Fălticeni a luat foc de la o sobă
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/05/14/54971/33b3538f9d4847650827a6fbe06500325.jpg)
O gospodărie din Fălticeni a luat foc de la o sobă. Nu au fost victime. Incendiul a izbucnit astăzi, în jurul orei 10.30, şi a distrus o construcţie corp comun, formată din bucătărie de vară, magazie de lemne şi garaj, pe o suprafaţă de 100 de metri pătraţi. De asemenea, au ars elemente de mobilier şi jumătate de metru cub de lemn şi s-au degradat două cositori, un cazan de cupru şi un aragaz. Pompierii de la Detaşamentul Fălticeni au stins incendiul cu ajutorul a două autospeciale, la capătul unei intervenţii care a durat aproape o oră. Ei au salvat casa şi o anexă.