În cadrul etapei a VI-a a play-out-ului seriei I a Ligii a III-a, Bucovina Rădăuţi a întâlnit pe teren propriu formația Ceahlăul II Piatra Neamţ. Partida a fost dominată de echipa gazdă, care în afara celor două goluri marcate de Zaremba, ambele din penalty, în minutele 18 şi 88, a mai irosit o sumedenie de ocazii de a majora scorul.
Bucovina Rădăuţi a evoluat în alcătuirea Butnariu – Alupei, Hrimiuc, Agheorghiesei, Popescu, Zaremba, C. Ciurlă, Păsăilă, Botoşan, Sabie şi Negruţ. Au mai intrat A. Ciurlă şi Sfârnaciuc. Antrenor: Daniel Stoica.
În celălalt joc al rundei a VI-a, Sporting Suceava a cedat cu scorul de 3-1 în fieful grupării Aerostar Bacău. Reuşitele formaţiei gazdă au fost opera aceluiaşi jucător, Boghian, în minutele 20, 35 şi 80, golul de onoare al sucevenilor fiind marcat de Cutaş, din pasa lui Luţac, în secvenţele de final ale primei reprize.
Sporting a jucat în formula Bejinariu – Moldovan, Niţu, Antonesei, Păiuş – Cutaş, Gheorghiciuc, Catargiu, Rotari – Luţac, Vişinari. Au mai intrat Duman, Viu şi Amariei.