Parcări supraterane pe schelet metalic în toate cartierele Sucevei, soluția candidatului ADU la Primărie
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/05/21/386076/205fe65baeb00151ada96350706500325.jpg)
Parcările supraterane pe schelet metalic în toate cartierele Sucevei este soluția candidatului Alianței Dreapta Unită (USR, PMP, Forța Dreptei) la funcția de primar al municipiului Suceava, Marian Andronache. ”Lipsa locurilor de parcare a devenit intolerabilă în Suceava. Aud de tot mai multe situații în care sucevenii își lasă mașinile parcate și la 1 km distanță de locul în care au de rezolvat treburi sau cum vânează câte un loc liber în jurul blocului până se eliberează unul. Pentru mine este de neconceput ca pe măsură ce numărul de mașini crește, să nu venim imediat cu proiecte care să crească și numărul locurilor de parcare. Soluția mea, ca primar al Sucevei? Parcări supraterane pe schelet metalic. Acestea sunt ușor de construit și extrem de eficiente, fiind exact ceea ce orașul nostru are nevoie acum. 𝐏𝐥𝐚𝐧𝐮𝐥 𝐦𝐞𝐮? Să construim aceste parcări supraterane în multiple cartiere și zone din Suceava. Dar pentru a-l duce la bun sfârșit, avem nevoie de sprijinul tău! Pe 9 iunie, ai șansa să votezi pentru parcări aerisite și pentru toată lumea!”, a spus Andronache.
Cod unic de identificare mandatar: 21240022