Parteneriat între Primăria Suceava şi firma regizorului Cristian Mungiu pentru proiecţia de filme la Cinema « Modern »
![](https://img.svnews.ro/foto/2016/08/31/79145/764de6ec258b8ca8ce525befb06500325.jpg)
Primăria Suceava ar putea încheia un parteneriat pe un an cu firma regizorului Cristian Mungiu, pentru aducerea de filme care să ruleze la Cinema „Modern”. Primarul Ion Lungu a spus că intenţia este aceea de a promova în primul rînd filmul românesc. El a adăugat că parteneriatul ar urma să prevadă cel puţin 10 proiecţii, săptămînal.