Primăria Suceava apelează la serviciile cabinetului de avocatură Rusu Sorin Dumitru
![](https://img.svnews.ro/foto/2014/01/08/30488/1e0b3ef831c9c14c28fb931a206500325.jpg)
Primăria municipiului Suceava apelează la serviciile unui cabinet de avocatură pentru a-şi creşte şansele de câştig în procesele mai complicate pe care le va avea în special în legătură cu societatea comercială Termica aflată în insolvenţă. Consultanţa juridică va fi asigurată de cabinetul de avocatură Rusu Sorin Dumitru contra sumei de 75.000 de lei. „Este o chestiune încurajatoare. Dacă domnul Dumitru este decanul Baroului ar trebui să fie cel mai bun dintre avocaţii din Suceava. În perioada următoare să vină domnul Rusu aici pentru ca împreună cu juriştii noştri să facem o strategie comună în cea ce priveşte proiectele de viitor”, a spus Lungu. Cabinetul de avocatură Rusu Sorin Dumitru a fost desemnat să acorde consultanţă juridică Primăriei Suceava în urma unei licitaţii la care au mai fost depuse alte trei oferte. Ion Lungu a ţinut să precizeze că suma oferită de câştigător este mai mică cu 50% decât cea pusă la bătaie de primărie în cadrul licitaţiei.