Primăria Suceava pregăteşte licitaţia pentru strângerea câinilor comunitari
![](https://img.svnews.ro/foto/2014/05/19/36110/83943c3efd67b736b224ec50e06500325.jpg)
Primarul Sucevei, Ion Lungu, a anunţat că este în curs de pregătire caietul de sarcini pentru licitaţia privind desemnarea operatorului care să deruleze activitatea de strîngere a cîinilor comunitari. El a afirmat că ar vrea ca operatorul să fie stabilit cît mai repede. Potrivit primarului, cîinii fără stăpîn ar urma să fie adunaţi într-un an. Ion Lungu a adăugat că a primit numeroase reclamaţii din partea cetăţenilor nemulţumiţi de prezenţa cîinilor pe străzi.