Primăria Suceava se asociază cu „Delgaz Grid” pentru introducerea gazului metan în Burdujeni Sat
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/03/22/89361/27f0795b9853e0b3f36f2271d06500325.jpg)
Primăria Suceava se va asocia cu „Delgaz Grid”, fosta E.On, pentru introducerea gazului metan în Burdujeni Sat și în cartierul Dealul Mănăstirii. Primarul Ion Lungu a declarat că acordul de asociere va fi aprobat de Consiliul Local, în ședința din 30 martie. El a mai spus că ulterior va fi organizată o licitație pentru desemnarea firmei care va întocmi documentația necesară realizării investiției. Primarul a menționat că pentru asta este nevoie de aproape 5 milioane de lei, din care 2 milioane sînt prevăzute în bugetul local pe 2017.