Primarul Ion Lungu despre Programul ”Rabla local”: ”Este un program filozofic gândit dar nu comentăm”
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/10/13/136475/180cfecbd5d5d2a2df6d91a2106500325.jpg)
Primarul municipiului Suceava, Ion Lungu, a anunțat că instituția pe care o conduce a depus pe 24 aprilie solicitarea de a se înscrie în Programul ”Rabla local” însă până ca persoanele fizice să depună efectiv cererile ca să intre în program mai sunt de parcurs vreo opt etape. ”Am spus că e un program filozofic gândit dar nu comentăm. Unde e lege nu-i tocmeală”, a spus Lungu.