Primarul Violeta Țăran mesaj de Ziua Învățătorului: ”Adresez sincere urări de sănătate, putere de muncă şi răbdare dascălilor din comuna Berchișești, din judeţul Suceava și din toată ţara!”
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/06/05/389379/ea0c721dd1f0317dfd37cad3006500325.jpg)
Cu ocazia Zilei Învăţătorului, primarul comunei Berchișești, Violeta Țăran, adresează sincere urări de sănătate, putere de muncă şi răbdare dascălilor din comuna Berchișești, din judeţul Suceava și din toată ţara! ”Învăţătorul este, prin definiţie, al doilea părinte al fiecărui copil. Este responsabil de modul în care copiii noştri sunt educaţi, învăţaţi şi crescuţi, pentru a face faţă apoi rigorilor vieţii de adult. Dascălii sunt prietenii elevilor şi sfătuitori de nădejde, la bine şi la rău! Le mulţumesc din suflet cadrelor didactice din comuna Berchișești pentru eforturile depuse în scopul asigurării unei educaţii de calitate pentru viitoarele generaţii și îi asigur de toată susținerea mea! La Mulţi Ani, dragi dascăli!”, a transmis Violeta Țăran.
Primarul Violeta Țăran mesaj de Ziua Învățătorului: ”Adresez sincere urări de sănătate, putere de muncă şi răbdare dascălilor din comuna Berchișești, din judeţul Suceava și din toată ţara!”,