Rapid Suceava nu a reușit să scoată niciun punct din partida jucată la sfârșitul săptămânii trecute pe terenul celor de la ACS Berceni în cadrul etapei a XVII-a a seriei I a Ligii a II-a. Echipa pregătită de Bogdan Tudoreanu a beneficiat la scorul de 1-0 în favoarea gazdelor de un ”scenariu” relativ perfect într-un meci de fotbal: Ionesi a scăpat pe contraatac, a fost faultat de portarul celor de la Berceni, roșu pentru goal-keeper și lovitură de la 11 metri și aceasta transformată de Mircea Negru. În pofida faptul că au evoluat peste 65 de minute cu un om în plus, sucevenii au cedat cu 4-1!
Mai inspirați și mai prezenți în joc, cei de la ACS Berceni au deschis scorul în minutul 23 prin Bădăuță. După numai 3 minute, Ionesi pătrunde, este faultat de portarul titular L.Marin, care este eliminat și s-a acordat penalty pentru suceveni. Mircea Negru a transformat lovitura de pedeapsă și scorul a devenit 1-1.
Deși au jucat până la finalul celor 90 de minute regulamentare cu un om în plus, cei de la Rapid Suceava nu numai că nu au reușit să câștige, dar au primit 3 goluri. Au înscris pentru ACS Berceni pe rând, Fâșie în minutul 29, Pădurețu în minutul 44 și același Fâșie din penalty în minutul 82.
Rapid Suceava nu s-a întors deci cu nicio ”fâșie” de punct de la Berceni și va trebui să se ”adune” pentru meciul de acasă din 8 martie cu Gloria Buzău. Poate totuși sucevenii vor vrea să facă un cadou frumos concitadinelor de ”Ziua Femeii” și vor câștiga.

ACS Berceni: L. Marin – Feraru, E. Nicu, Fâşie, Pazon – Al. Radu (cpt.), Ghinea, Pătraşcu – Bădăuţă, Răduţă, Pădureţu.
Rezerve: Meilă – G. Mihai, R. Gheorghe, V. Ştefan, Bitez, Tătar
Antrenor: Marin Dragnea
Rapid Suceava: Pascal – D. Bălan, Ferariu, R. Sava, Semeghin (cpt.) – Cerlincă, Vl. Stănescu, Sumanariu, Bîgu – M. Negru, Ionesi.
Rezerve: Hînţăscu – Cr. Gafiţa, I. Plămadă, Arotăriţei, Golofca, Spătar, Vitu
Antrenor: Bogdan Tudoreanu.