Știința Miroslava a devenit lider în clasamentul seriei I a Ligii a III-a după meciul din etapa a XVI-a când la finele săptămânii trecute a învins FC Bucovina Pojorâta cu 2-0. Golurile au venit în ultimele 8 minute ale partidei, deși gazdele au evoluat 85 de minute cu un om în plus pe teren.

În minutul 5 arbitrul întâlnirii dintre Știința Miroslava și FC Bucovina Pojorâta l-a eliminat relativ gratuit pentru acel moment al jocului pe atacantul Păduraru și a lăsat echipa oaspete în 10. În pofida faptului că erau mai puțini, cei de la FC Bucovina Pojorâta au avut trei mari ocazii de gol în minutele 19, 55 și 57 și o posesie a balonului de peste 60%. Cum se întâmplă adesea în jocul de fotbal, în ultimele 8 minute ieșenii au avut baftă și au marcat de două ori.

FC Bucovina Pojorâta: Tudor – Donose, Tivodar, Kuruc, Iuga, Antonescu, Marcio, Cherariu, Lazăr, Păduraru, Buhăcianu.