Răzvan Burleanu a fost numit președintele grupului de lucru UEFA cu Uniunea Europeană
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/02/28/88229/0d82fc7567860dd06c89c783606500325.jpg)
După activitatea desfășurată în cadrul grupului de lucru pentru Diplomație Sportivă din cadrul Comisiei Europene, președintele FRF a fost propus în noua funcție în contextul deschiderii, la 1 martie 2017, a biroului UEFA de la Bruxelles.
Grupul de lucru UEFA-Uniunea Europeană s-a constituit ca urmare a impactului major pe care deciziile autorităților publice europene îl au asupra reglementării, guvernării, reputației și comercializării fotbalului.
Mai multe detalii aici: http://bit.ly/2ltQ3ui