La sfârşitul săptămânii trecute s-au disputat meciurile etapei a VIII-a în Liga a V-a la fotbal. Derby-ul Seriei I s-a încheiat cu victoria categorică a celor de la Releul Mihoveni, care s-au impus cu 5-0 pe terenul grupării Viitorul Stroiești. În Seria a II-a, primul loc al clasamentului este ocupat de Voința Zvoriștea, învingătoare la limită în această rundă a VII-a cu 3-2 în confruntarea cu Sporting Poieni Solca. Seria a III-a este dominată autoritar de Dorna Vatra Dornei, formație care a repurtat numai victorii în actualul sezon și are deja un avans de 7 puncte în clasament față de principala urmăritoare, Bradul Vama.
Întrucât, din considerente disciplinare, nu au fost programate în etapa a VIII-a de Asociația Județeană de Fotbal, echipele Silva Udești și Bucovina Șerbăuți au pierdut la „masa verde” duelurile cu Siretul Dolhasca și Academica Gălănești.

Rezultate înregistrate în etapa a VIII-a:

Seria I
AS CFR Moara – Viitorul Verești    0-4
Viitorul Stroiești – Releul Mihoveni    0-5
Sporting Voința Bunești – Steaua Dumbrăveni    2-2
Siretul Dolhasca – Silva Udești    3-0
Balada Ciprian Porumbescu – Voința Hârtop    8-3

Clasament Seria I
1. Releul Mihoveni    8    7    0    1    47-13    21
2. Voinţa Stroieşti    8    5    1    2    19-14    16
3. Balada Ciprian Porumbescu    8    5    0    3    22-13    15
4. Steaua Dumbrăveni    8    4    2    2    24-14    14
5. Silva Udeşti    8    4    1    3    24-20    13
6. Sporting Voinţa Buneşti    8    3    2    3    18-1411
7. Viitorul Vereşti    8    3    2    3    23-24    11
8. Siretul Dolhasca*    8    4    1    3    18-16    10
9. Voinţa Hârtop    8    0    1    7    16-47    1
10. AS CFR Moara    8    0    0    8    9-45    0
* Echipa Siretul Dolhasca a fost penalizată cu 3 puncte de către Comisia de Disciplină!

Seria a II-a
Voința Zvoriștea – Sporting Poieni Solca    3-2
Academica Gălănești – Bucovina Șerbăuți    3-0
Bucovina Frătăuții Noi – Știința Mitoc    5-1
Viitorul Arbore – Viitorul Horodnic de Sus    5-4
Concordia Grămești – Viitorul Adâncata    3-1

Clasament Seria a II-a
1. Voinţa Zvoriştea    8    7    1    0    29-12    22
2. Concordia Grămeşti    8    6    1    1    27-14    19
3. Viitorul Horodnic de Sus    8    5    1    2    26-1516
4. Viitorul Adâncata    8    5    0    3    27-21    15
5. Sporting Poieni Solca    8    4    0    4    23-1512
6. Bucovina Şerbăuţi    8    3    0    5    15-24    9
7. Academica Gălăneşti        8    2    2    4    21-29    8
8. Bucovina Frătăuţii Noi*    8    3    0    5    12-17    6
9. Viitorul Arbore    8    2    0    6    20-30    6
10. Ştiinţa Mitoc    8    0    1    7    10-32    1
* Bucovina Frătăuții Noi a fost penalizată cu 3 puncte de către Comisia de Disciplină!

Seria a III-a
Dorna Vatra Dornei – Foresta Moldovița    6-1
Bradul Vama – Bistrița Broșteni    8-1
Forestierul Falcău Brodina – Avântul Frasin    4-2
Larix Dornișoara – Vânătorul Dorna Candrenilor    7-4
Pleșul Râșca a stat în această rundă.

Clasament Seria a III-a
1. Dorna Vatra Dornei    7    7    0    0    39-10    21
2. Bradul Vama    7    4    2    1    26-14    14
3. Larix Dornişoara    7    4    1    2    20-18    13
4. Avântul Frasin    7    3    1    3    16-20    10
5. Forestierul Falcău Brodina    7    3    1    3    16-22    10
6. Pleşul Râşca    7    3    0    4    20-14    9
7. Vânătorul Dorna Candrenilor    8    3    0    5    15-27    9
8. Foresta Moldoviţa    7    1    1    5    12-20    4
9. Bistriţa Broşteni    7    1    0    6    12-31    3

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Sport
Aeroportul International Stefan cel Mare Suceava
REVINE Suceava
Karls Jobs 2018
ROMFOUR - Transport international de persoane colete - auto pe platforma
Loial Impex Suceava