Rugby – Liga Națională. Nici o șansă pentru CSM Suceava în meciul Poli Iași
![](https://img.svnews.ro/foto/2022/10/23/316050/9ab6a5ced9b10cb4b17445c0006500325.jpg)
Interes deosebit pentru iubitorii jocului cu balonul oval la meciul de tradiție dintre suceveni și ieșeni. Din păcate, gazdele nu au putut alinia cel mai bun XV, o mulțime de jucători de bază fiind indisponibili.
În mod normal și cu ei Poli Iași tot ar fi câștigat, dar meciul ar fi fost mult mai echilibrat. Câștigătoarea s-a putut observa încă din starul partidei ieșenii marcând două eseuri transformate în primele 14 minute de joc.
Mult mai valoroasă, formația din Iași s-a impus în final cu 68-0, nelăsând nici măcar o șansă sucevenilor. Așa cum am mai menționat și cu altă ocazie, această ediție a Ligii Națională reprezintă un amestec nefericit de profesionism cu semiprofesionism, care duce la dispute complet dezechilibrate.