Ruxandra Ion, „mama telenovelelor”, va realiza primul „iSerial”
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/02/17/87567/073e86dbb2a421f1199e5a17a06500325.jpg)
Creatoarea unor poveşti de succes precum „Numai iubirea”, „Inimă de ţigan” sau „Pariu cu viaţa”, Ruxandra Ion revine la un an de când s-a mutat la Happy Channel cu o noutate în domeniu: primul iSerial din România, filmat integral cu telefonul mobil, “Când mama nu-i acasă”, informează click.ro.
Acest proiect reprezintă totodată și revenirea Ruxandrei Ion în zona de ficțiune, iSerial-ul fiind realizat împreună cu o parte a echipei alături de care a lucrat pentru majoritatea proiectelor tv care au consacrat-o. “Viața te învață să faci lucruri la care nu te-ai așteptat. Sunt încântată să mă apuc de ceva ce n-am mai făcut până acum, un serial filmat cu telefonul. Toată lumea își dorește acest proiect și sunt bucuroasă să am lângă mine o echipă de tineri entuziaști”, spune Ruxandra Ion, conform sursei citate.
Citeşte articolul complet pe: http://www.click.ro/vedete/romanesti/ruxandra-ion-mama-telenovelelor-va-realiza-primul-iserial