S-a ales cu dosar penal după ce a provocat un accident soldat cu doi răniţi
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/06/26/57420/c6bd8490a9810566bf726552306500325.jpg)
Un şofer în vîrstă de 48 de ani, din Cîmpulung Moldovenesc, are dosar penal după ce aseară a provocat un accident soldat cu doi răniţi, într-o intersecţie din municipiu. El a trecut cu maşina pe culoarea roşie a semaforului şi a lovit un alt autoturism. Din accident a rezultat rănirea uşoară a şoferului celeilalte maşini, un bărbat de 42 de ani, şi a unei femei de 41 de ani, din acelaşi vehicul. Victimele sînt tot din Cîmpulung.