S-a semnat contractul în valoare de 900.000 de lei pentru dotarea școlilor și grădinițelor din Fântânele cu echipamente IT
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/05/13/384743/930e726178bb090e8a270181d06500325.jpg)
Școlile din comuna Fântânele vor fi dotate cu echipamente IT în valoare de 900.000 de lei. Primarul Vasile Hîj a declarat că este vorba de un proiect finanțat cu fonduri europene atrase prin PNRR. Echipamentele IT urmează să fie livrate de firma bucureșteană Arlechin Total Distribution . ”Am semnat deja contractul de finantare cu firma cistigatoare pentru dotarea scolilor si a gradinitelor cu echipamente IT laptopuri și table ineteligente si urmeaza licitatia pentru mobier nou. Este un proiect pe fonduri europene , in valoare de peste 9 miliarde de lei vechi. Fapte nu vorbe”, a declarat Vasile Hîj.