Străzile Sucevei s-au transformat în adevărate râuri
![](https://img.svnews.ro/foto/2014/05/15/35882/897aecbf1c287790117949ba306500325.jpg)
Ploile de joi după amiază au transformat străzile din municipiul Suceava în adevărate râuri. În aproape o oră, apa a umplut străzile, canalizarea oraşului fiind practic inutilă. Maşinile îşi făceau cu greu loc prin mijlocul apelor, iar pentru a putea să ajungă unde vor, pietonii erau nevoiţi să treacă prin apa care le ajungea mai sus de glezne, atât pe trotuare, cât şi pe străzi.
Străzile Sucevei s-au transformat în adevărate râuri,