SUCT Suceava va moderniza străzile Mihail Sadoveanu și Bogdan Vodă
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/05/10/91878/acf1c7c4815129529c63a73ae06500325.jpg)
Primarul Sucevei, Ion Lungu, a anunțat că în cîteva zile va fi semnat contractul de execuție pentru modernizarea a două străzi de pămînt, fiind vorba despre Mihail Sadoveanu și Bogdan Vodă. La fel ca anul trecut, cînd a fost contestată, licitația a fost adjudecată de firma locală „SUCT”. Primarul a precizat că ofertele SUCT sînt de 1,06 milioane de lei, fără TVA, pentru strada Mihail Sadoveanu şi de 257.260 de lei, fără TVA, pentru strada Bogdan Vodă.