Recent, la Iași s-a desfășurat Campionatul Național Outdoor destinat categoriilor de vârstă U18, U15 și U13, în competiția de tir cu arcul. După ce arcașii rădăuțeni au participat la Campionatul Național Outdoor destinat U21 și seniorilor, a venit și rândul celor mai tineri arcași să se lupte pentru podium aceștia obținând numeroase medalii după cum urmează.

La categoria U13 masculin Popescu Tiberiu a obținut medalia de bronz la un punct diferență de cea de argint. La categoria U13 feminin, Ciotău Gabriela a urcat și ea pe cea de-a treia treaptă a podiumului. Cei doi au mai urcat împreună pe podium la echipe mixte unde au cucerit medalia de argint. La categoria U15 feminin, Iacob Andreea a câștigat medalia de bronz. La categoria U15 masculin bătălia pentru titlul de campion național s-a dat între Hrițcan Patrick și Isopescu Valentin. Astfel Patrick a câștigat medalia de aur iar Valentin medalia de argint. La echipe mixte U15 medalia de aur a fost câștigată de Iacob Andreea și Hrițcan Patrick. Pe prima treapta a podiumului la aceasta categorie au mai urcat și echipa de băieți formată din Ichim Cristian, Isopescu Valentin, Hrițcan Patrick dar și cea de fete formată din Motrescu Maria, Motrescu Melania si Iacob Andreea. La categoria U18 feminin, Sofroni Magdalena a câștigat medalia de bronz iar alături de colegul ei Bilaus Robert la echipe mixte au câștigat medalia de argint. „Sportivii s-au descurcat foarte bine, aceștia reușind să câștige numeroase medalii. Această a fost ultima competiție outdoor din acest sezon. Urmează o perioadă de tranziție unde o să ne pregătim pentru următorul sezon indoor. Cu această ocazie dorim să facem un anunț pentru cei mici care doresc să încerce acest sport și le transmitem că îi așteptăm la sediul Clubului Sportiv Școlar Rădăuți.”