Tudor Axinte, de la CSM Suceava, vicecampion naţional în proba de săritură în lungime
![](https://img.svnews.ro/foto/2017/04/04/90054/71ecfed33f6a8954bc0f4f88106500325.jpg)
La finele săptămânii trecute, la Bucureşti, s-au desfăşurat Campionatele naţionale de atletism indoor pentru categoriile copii 1, 2 şi 3. Tudor Axinte, sportiv pregătit de multipla campioană Cristina Casandra, a avut o comportare deosebită, reuşind să cucerească titlul de vicecampion naţional în proba de săritură în lungime la categoria copii 1. Micul atlet, care se antrenează de puţin timp la CSM Suceava a reuşit un nou record personal cu o performanţă de 5 metri şi 17 centimetri.