A ieșit să se plimbe la țară cu o mașină neînmatriculată și acum are dosar penal
![](https://img.svnews.ro/foto/2023/02/07/328144/2b16507ba18189898f74f2ac406500325.jpg)
La data de 12 mai în jurul orei 15.15, echipajul din cadrul Serviciului Rutier Suceava în timp ce executa serviciul pe DN2/E în localitatea Capu Codrului a oprit pentru control un autoturism cu numere de înmatriculare provizorii. După efectuarea semnalelor regulamentare de oprire, i s-au solicitat conducătorului auto documentele personale și ale autoturismului, ocazie cu care s-a constatat că vehiculul figurează radiat din circulație, iar numerele de înmatriculare provizorii erau expirate.
S-a întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat.