A vrut să aplaneze un scandal dar a încasat-o rău
![](https://img.svnews.ro/foto/2015/05/11/54785/f724123d86ae916ead898106506500325.jpg)
Aseară, un bărbat de 35 de ani, din satul sucevean Petia, comuna Buneşti, a fost bătut de un consătean, pe terasa amplasată în faţa unui magazin din localitate. Agresorul are 29 de ani. Victima intervenise pentru a aplana un scandal iscat între alţi doi bărbaţi, pe fondul consumului de băuturi alcoolice. Pe numele bătăuşului, poliţiştii au deschis dosar penal pentru loviri sau alte violenţe.