Bucovina Pojorâta nu a reuşit să provoace surpriza în disputa de la SC Bacău, pierzând cu scorul de 1-2. Elevii antrenorului Dănuţ Mândrilă au redus din handicap, dar apoi, deşi au evoluat cu un om în plus pe teren, nu au reuşit să egaleze.

Băcăuanii au deschis scorul prin Lozneanu, fundaşul central al echipei gazdă valorificând cu capul o centrare a lui Neagu în minutul 7. Gruparea de pe Bistriţa şi-a mărit avantajul în minutul 37 când Dumitriu a şutat cu stângul îl plasă din 12 metri.

Bucovina Pojorâta a redus din handicap în minutul 53 când Juncănaru a profitat de o ieşire inoportună a portarului Miron. În minutul 76 Lozneanu a fost eliminat de pe teren pentru un fault în postură de ultim apărător. Deşi a jucat cu un om în plus, gruparea suceveană nu a izbutit să egaleze şi a rămas cu doar 11 puncte în clasament.
În etapa viitoare sâmbătă, 28 noiembrie, Bucovina Pojorâta primeşte vizita formaţiei Oţelul Galaţi.

SC Bacău: Bg. Miron – Ciută, Lozneanu, Burcă, Mihălăchioae – Adăscăliţei – Corban, Dumitriu, C. Neagu – Hurdubei – Vraciu
Rezerve: Ureche – S. Vlad, Nemţanu, Grumezescu, Sascău, T. Ignea, Pungă.
Antrenor: Cristian Popovici

Bucovina Pojorâta: R. Pop – D. Cristescu, Prundean, Patca, Kuruc – V. Stănescu, Căinari, S. Rus, Juncănaru, Al. Ivan, M. Coman.
Rezerve: Puianu – A. Răuţă, Csatlos, Colţa, Pădurariu, Acostăchioaie, Duţică.
Antrenor: Dănuţ Mândrilă.
Arbitru: Cătălin Marian Pană (Bucureşti); Asistenţi: Florin Alexandru Vişan (Galaţi) şi Daniel Vlase (Slobozia).