Bucovina Radauti a reușit un rezultat bun în cadrul etapei a XII-a a seriei I a Ligii a III-a, terminând la egalitate, scor 1-1, meciul disputat pe terenul ieșenilor de la Știința Miroslava. Gazdele au deschis scorul la jumătatea reprizei secunde, printr-un șut de la distanță la care portarul Butnariu a apreciat greșit traiectoria mingii. Egalarea a fost adusă de Popescu, atacantul rădăuțenilor marcând în minutul 85 cu un șut la colțul lung, după o centrare trimisă de Sabie. Pe final, oaspeții au avut de trei ori șansa victoriei, dar Hrimiuc, Sabie și Botusan au ratat rând pe rând ocaziile ivite.

Bucovina Rădăuți a rămas fără victorie stagională și ocupă ultimul loc în clasament, dar a fost prima echipă, în acest sezon competițioanl, care a plecat neînvinsă de pe terenul celor de la Miroslava.

Bucovina Rădăuți: Butnariu – Viu, Alupei, Hrimiuc, A. Ciurlă, Mihailovici, Păsăilă, Sfârnaciuc, Zaremba, Popescu, Sabie. Pe parcursul întâlnirii a mai intrat Botușan.