Bucovina Rădăuți și-a trecut în cont încă o victorie în partiddele amicale pe care le-a disputat în această iarnă. După ce la mijlocul săptămânii trecute elevii lui Iulian Ionesi s-au impus cu 1-0 în fața celor de la Hușana Huși prin golul marcat de Iulian Coroamă, sâmbătă 30 ianuarie, ei au trecut cu același scor de Șomuz Fălticeni.

Meciul a fost unul extrem de echilibrat, diferența fiind făcută de reușita lui Eduard Ciobanu din minutul 81.

Bucovina Rădăuți (prima repriză): Butnariu – Șpac,  Vișinar, Nistor, Coajă, Străjeriu, C.Coroamă, I.Coroamă, Bejenar, Vitu, Stoian.

Bucovina Rădăuți (repriza a doua): Puianu – Antonesei, Chirilescu, Florescu, E.Ciobanu, Pitic, Plămadă, Stroe, Irimescu, R,Ciobanu, Ionesi.

Până la reluarea Ligii a III-a, calendarul mai cuprinde alte opt jocuri de pregătire pentru Bucovina Rădăuți, cu Oțelul Galați (3 februarie), Juniorul Suceava (13 februarie), Hușana Huși (17 februarie), Dante Dorohoi (24 februarie și 3 martie), Ceahlăul Piatra Neamț (27 februarie), Şomuz Fălticeni (20 februarie) și grupa de juniori de elită de la FC Botoșani (6 martie).