Într-o intervenție telefonică la Radio Top, președintele Asociației Județene de Fotbal Suceava, Ciprian Anton, a salutat victoriile obținute de echipele de Liga a III-a Foresta, Bucovina Rădăuți și Șomuz Fălticeni, în ultima etapă din acest an. Totodată, el a apreciat rezultatele înregistrate de Foresta în ultimele runde și faptul că echipa din Suceava a preluat conducerea clasamentului Seriei I. Președintele Anton a declarat: „Îi felicit pe cei de la Foresta, pentru că sînt în obiectiv. Cei de la Foresta sunt pe locul 1, chiar dacă Știința Miroslava mai are un joc de disputat, cel cu Pașcaniul, restant, și poate reveni pe locul 1 la golaveraj. În momentul de față obiectivul nostru e unul din primele două locuri pentru a putea participa la barajul de promovare în Liga secundă. Iată că Foresta și-a revenit, după începutul dezastruos de campionat. Și Rădăuțiul, surprinzător, merge foarte, foarte bine. Felicitări Forestei și Bucovinei Rădăuți. Felicitări și celor de la Șomuz pentru ultima victorie. Șomuzul a pornit bine campionatul și spre final a cam dat-o în bară”. În ultima etapă din 2020, Foresta a învins la Miroslava cu 1-0, Bucovina Rădăuți s-a impus cu 2-0 pe teren propriu în partida cu Sporting Juniorul Vaslui, iar Șomuz a câștigat cu 3-1 meciul de la Fălticeni cu Bradu Borca. Foresta și Bucovina ocupă primele două poziții, cu 22 de puncte. Șomuz este pe locul 5, cu 17 puncte.