În cadrul etapei a X-a a seriei A a Diviziei A de handbal masculin, ultima din acest an, CSU Suceava a evoluat la sfârșitul săptămânii trecute pe terenul celor de la CSU Galați. Oaspeții au condus te tot parcursul întâlnirii și s-au impus la final cu 41-27. (15-10).
În primele 30 de minute gazdele au rezistat ofensivei sucevene, însă în partea secundă ei au cedat și au primit o mulțime de goluri pe contraatac. Dacă în prima repriză elevii antrenorului Adrian Chiruț au marcat de doar 15 ori, în repriza a doua ei au înscris de 26 de ori.
Pentru CSU Suceava în partida cu CSU Galați au jucat: Duman, Turturică – Andi Tofănel, Furak (1), Cozorici (2), Leordeean (3), Pintilei (3), Alupoaie (2), Juverdianu (8), Alex Popa (2), Kobzii (5), Loik (4), Lupu (7), Oancea (2), Barb (2).