Doi răniți după ce un autocamion s-a răsturnat în râul Suceava de pe podul provizoriu de la Milișăuți (FOTO)
![](https://img.svnews.ro/foto/2024/06/10/390003/0acf3777cefde3151b2f2478306500325.jpeg)
Două persoane au fost rănite după ce un autocamion s-a răsturnat în râul Suceava de pe podul provizoriu de la Milișăuți, pe raza localității Slobozia Sucevei. Accidentul a avut loc în această dimineață iar la fața locului a intervenit modulul SMURD, cu o autospecială pentru descarcerare și un echipaj de prim-ajutor. Potrivit ISU Suceava, două persoane, ieșite din autocamion, au primit îngrijiri medicale, ambele fiind conștiente și cooperante. În sprijin, ca resursă medicală, a mai fost trimis un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Suceava. Cei doi răniți, cu diferite traumatisme, vor fi transportați la spital pentru investigații suplimentare și tratament de specialitate.